تبلیغات
وبلاگ روانشناسی و آموزشی - مقدمه

نویسنده :
تاریخ:پنجشنبه 26 فروردین 1389-07:32 ق.ظ

مقدمه

 

در جامعه روابط بسیاری وجود دارد .به طور مثال : رابطه دوستی ؛ خانوادگی ؛ فامیلی؛ فرزندی و... اما مهمترین رابطه ای که می تواندمقدمه تمام این روابط باشد و یا حتی این روابط را تحت الشعاع خود قرار دهد ، رابطه فرد با جنس مخالف است.

این رابطه به دو شکل در جامعه وجود دارد. یکی بصورت رابطه همسری یا ازدواج و دیگری رابطه دوستی .

در این وبلاگ بیشتر سعی دارم به شکل گیری درست این روابط  و شناخت بهتر افراد برای رسیدن به آرمان بزرگ که همان خوشبختی است بپردازم .اساس و کلید رسیدن به خوشبختی فقط داشتن درک و فهم و عقولیت است که زن و مرد می توانند با به کار گیری آن و با یاری یکدیگر در هر شرایطی ، بهترین زندگی را برای خودشان رقم بزنند و البته لازم است که میزان درک و فهم مرد و زن برای ادامه و تداوم رابطه ، هم اندازه باشد .چرا که چنانچه میزان درک و فهم چه مرد یا زن در یک رابطه نسبت به دیگری برتر یا کمتر باشد آن رابطه یا سقوط میکند و یا در صورت ادامه، همراه با عدم انطباق و ناسازگاری خواهد بود .

البته میتوان گفت که کلید خوشبختی این اصل است اما نباید هرگز مسائل حاشیه ای و تفاوت ها و شباهت های اخلاقی و رفتاری و خانوادگی و... را که بمرور در پست های آتی از آن صحبت میشود نادیده گرفت .چرا که شاید اثرات این عوامل جلوی درک و فهم و عقولیت طرفین را بگیرد و اجازه ندهد که دو طرف علارغم داشتن درک و فهم،راه منطقی را انتخاب کنند .

امید است در این وبلاگ با ارائه مقاله های متفاوت بتوانم آنچه را که تجربه سالها توجه من به روابط همسری یا دوستی بوده است را به بهترین شکل بیان کنم و با بیان راهکارها و شخصیت شناسی اجتماعی و فردی بتوانم جهت بهبود روابط زناشویی و یا دوستی موثر واقع گردم .